Комплексна підтримка внутрішньо-переміщених осіб у Калуші

З 2 червня 2022 року в місті Калуш Івано-Франківської області громадська організація «Мартін-клуб» розпочала проєкт «Комплексна підтримка внутрішньо-переміщених осіб: психосоціальна, юридична та гуманітарна допомога»


 

 Проєкт діє за підтримки Федерального уряду Німеччини у межах програми «Громадянська служба миру» і триватиме 3 місяці. 

У рамках проєкту українці, змушені тікати від небезпеки, які прибули до Калуської територіальної громади, отримують комплекс підтримуючих послуг у Центрі допомоги «Чисті серця».

Громада міста Калуш почала приймати переселенців на третій день повномасштабного вторгнення РФ на територію України. На базі місцевої ГО «Чисті серця Калуш» розгорнули гуманітарний центр. Люди, що прибули з зони активних бойових дій або окупованих територій, отримували там терміново необхідне:  одяг, взуття, постільну білизну, ковдри, рушники, продукти і предмети гігієни. 

Згодом до гуманітарної допомоги додалися консультації психолога та юриста. Соціальні працівники проєкту допомагають людям визначити й усвідомити їхні потреби і допомагають отримати гарантовані державою послуги - соціальні та медичні, консультують зі звернення до центрів зайнятості, центру соціальних служб, інституцій з підтримки осіб з інвалідністю.

Професійні мобільні команди проєкту виїжджають до компактних поселень жінок і дітей з числа ВПО у 16 сільських населених пунктах Калуської ОТГ. Саме в селах Калущини комплексна допомога сім’ям переселенців є дуже актуальною. Психологи, соціальні працівники та волонтери проєкту, крім продуктових наборів, предметів гігієни та речей для дітей, здійснюють соціально-психологічну підтримку переселенців.

Клієнти центру комплексної підтримки - не менше 100 сімей, загалом близько 300 людей. У проєкті працюють 3 психологи, 3 соціальні працівники, юрист і щонайменше 25 волонтерів. 

Локальними партнерами проєкту стали Калуська міська рада і особисто міський голова Андрій Найда. Суб’єкти соціальної роботи громади: Центр соціальних служб, Центр для дітей з інвалідністю «Добродія Калуська», територіальний підрозділ поліції, Калуський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги, місцеві недержавні організації: БО «БФ Крила підтримки», ГО «Чисті серця Калуш», БО «Дім Сірка».  

Працює центр з понеділка по п’ятницю з 9:00 год до 16:00

Адреса: вул. Пушкіна, 9а

Телефон: 0665440105.

 

 

Проект реалізується за підтримки Федерального уряду Німеччини у межах програми «Громадянська служба миру».