Ми створили на Дніпропетровщині безпечні простори та мобільну команду для підтримки дітей
Підготова та захист у випадку конфлікту
Донор
Проєкт "Підвищення готовності до конфлікту та захисту цивільного населення в Україні" спрямований на покращення обізнаності та підготовленості населення до надзвичайних ситуацій та збройних конфліктів.
Реалізація проєкту здійснюється у партнерстві з NPA (Norwegian People's Aid), що є гарантом високої якості та ефективності навчальних програм.
Тривалість проєкту: З 1 травня по 30 вересня 2024 року.
Ключові заходи: У рамках проєкту три мобільні команди фахівчинь з проведення тренінгів організовують та проводять навчальні сесії для населення. Основна тема лекційно-тренінгових занять - "Готовність та захист у випадку конфлікту".
Мета занять: Основною метою цих занять є підвищення обізнаності населення щодо дій у надзвичайних ситуаціях та під час збройного конфлікту. Це включає запобігання небезпеці для власного життя та здоров'я, а також життя своїх рідних та близьких.
Очікувані результати:
-
Збільшення кількості підготовлених громадян, які знають, як діяти у разі надзвичайних ситуацій.
-
Підвищення рівня безпеки населення в умовах збройного конфлікту.
-
Запобігання можливим небезпекам та мінімізація ризиків для цивільного населення.
Цей проєкт є важливим кроком у зміцненні безпеки та підготовленості громадян України, забезпечуючи їм необхідні знання та навички для захисту у випадку конфлікту.
За попередніми оцінками, майже 30% території України або 174 тис. кв. км забруднені вибухонебезпечними предметами внаслідок збройного конфлікту в Україні. Станом на вересень 2023 року, за повідомленням Міністерства Внутрішніх Справ, постраждали 740 осіб, з них загинули 242 людини, зокрема 13 дітей.
Збройний конфлікт спричинив масову присутність мінно-вибухових пристроїв у прифронтових областях. Настільки масову, що Управління ООН з координації гуманітарних місій, вважає Україну однією з найзамінованіших у світі. Як пише The Washington Post, опитавши фахівців - розмінування може зайняти сотні років. Зброя вибухової дії довго становитиме небезпеку для цивільних осіб, особливо для дітей та молоді, які не завжди розуміють ризики, пов'язані з ними. Часто люди не мають достатніх знань про те, як розпізнати та уникати мінно-вибухових пристроїв, а також про можливі наслідки їхнього використання. Це підтверджує опитування U-report про правила мінної безпеки 4415 молодих людей з України. В рамках опитування, переважна кількість респондентів, 54% в Дніпропетровській області та 50% в Запорізькій області, хотіли б отримати більше інформації про те, як правильно поводити себе поруч із міною чи боєприпасом. Також, показник Дніпропетровської та Запорізької областей, 42% та 45% (відповідно), про відсутність доброї обізнаності громадян з мінної безпеки, дає змогу зрозуміти актуальність даного питання та потребу в системній профілактиці нещасних випадків.
Знання з EORE (Explosive ordnance risk education - Навчання з попередження ризиків, пов'язаних із вибухонебезпечними предметами) є важливою складовою CPP (Conflict Preparedness and Protection - Готовність та захист у випадку конфлікту). Ці дві теми дають комплексні знання з точки зору убезпечення та виживання громадян у випадку конфліктів і кризових ситуацій.
Комплексно - CPP це про дії в непередбачуваних обставинах, в умовах обмежених ресурсів та часу. Про те як діяти до, під час та після небезпечної ситуації, що є вкрай актуальним в теперішній Україні.
"Цей проєкт надзвичайно актуальний для України та, переважно, Сходу країни. Завдяки нашим зусиллям, середній показник підвищення знань у бенефіціарів становить 40%. Це свідчить про ефективність тренінгових сесій і реальну користь для людей. Цей проєкт — це не просто навчання, це захист життя та здоров'я наших громадян. Зусилля команди проєкту допомагають зберегти безпеку в наших громадах і забезпечують майбутнє без страху перед можливими військовими конфліктами та мінно-вибуховими пристроями. Особиста мотивація — зробити Україну безпечнішою для кожного з нас. Сотні позитивних відгуків від слухачів дають розуміння, що ми робимо важливу справу. Впевнений, що ці знання потребує кожен громадянин України, саме тому попит на тренінгові сесії не спадає."
Координатор проєкту
"Проект з інформування щодо готовності та захисту у випадку конфлікту є надзвичайно важливим для населення. Я безпосередньо проводжу тренінги на місцях, і вважаю, що ця діяльність є невід’ємною частиною процесу інформування людей. Під час лекцій учасники зацікавлено слухають, активно коментують і беруть участь у дискусіях, що допомагає краще засвоїти матеріал. У кінці годинної лекції вони охоче відповідають на запитання, що дозволяє перевірити отримані знання."
Фахівчиня з проведення тренінгів СРР